Finanšu izglītība vai kā runāt ar bērnu par naudu un iemācīt pareizi ar to rīkoties

О книге

Автор книги - . Произведение относится к жанрам личные финансы, книги для детей. Оно опубликовано в 2024 году. Книге не присвоен международный стандартный книжный номер.

Аннотация

Šī grāmata ir seminārs vecākiem, kuri vēlas, lai viņu bērns pieaugušo dzīvē būtu finansiāli labklājīgs. No grāmatas uzzināsiet, kā iemācīt bērnam novērtēt naudu un gudri ar to saimniekot ģimenē, kā padarīt naudas taupīšanas procesu bērnam interesantu un aizraujošu, kā un kādus finanšu paradumus veidot, kā attīstīt nepieciešamās finanšu prasmes. Grāmatā vecāks atradīs ne tikai tēmas apspriešanu, bet arī praktiskus uzdevumus, spēles bērnam, ieteikumus par ikvienam pieejamo materiālu izmantošanu finanšu izglītībā.

Читать онлайн Edgars Auziņš - Finanšu izglītība vai kā runāt ar bērnu par naudu un iemācīt pareizi ar to rīkoties


1. nodaļa. Finanšu izglītība. Par ko?

Visticamāk, atbilde uz jautājumu “Kāpēc nepieciešama finanšu izglītība?” tu pats to zini.

Jebkurā gadījumā jums šķiet, ka jūs jau sen nevarat uzlikt atbildību par savu pašreizējo un nākotnes labklājību kādam citam: valstij, vecākiem, darba devējiem, un šo sarakstu var turpināt. Lai gan no vecā ieraduma, iespējams, dažreiz jūs patiešām vēlaties.

Mūsu finansiālais stāvoklis patiesībā ir rezultāts mūsu spējai gūt ienākumus un gudri pārvaldīt nopelnīto naudu, lai sasniegtu savus finanšu mērķus. Lai kā mums gribētos domāt citādi – ak vai! – atbildība ir uz mums. Attiecīgi, kad mūsu bērni izaugs, viņi paši būs atbildīgi par savu labklājību.

Turklāt mēs pamazām pārejam no patēriņa laikmeta laikmetā, kurā spēja gudri pārvaldīt savu naudu ir vērtīga prasme. Tas "nāk modē", jo ne velti finanšu pratība kļūst par īstu tendenci.

Godīgi sakot, es sliecos uzskatīt, ka mūsdienu vecākiem vairs nav lielas izvēles, vai mācīt bērnam finanšu pratību vai nē. Mūsu dzīves realitāte ir tāda, ka finanšu prasmes bērnam ir vienkārši nepieciešamas viņa turpmākajai dzīvei, un finanšu izglītība kļūst par pilnvērtīgu bērna audzināšanas sastāvdaļu līdz ar viņa intelektuālo, fizisko, radošo un personīgo attīstību.

Kuram, jūsuprāt, pieaugušā vecumā ir lielākas izredzes kļūt par finansiāli nodrošinātu cilvēku: pusaudzim, kuram kontā ir uzkrājumi un kurš sper pirmos soļus investīcijās, vai pusaudzim, kuram ir grūtības pārvaldīt pat nelielu naudas summu?

"Vai ir bērni, kas iegulda?" – jūs varētu domāt. Protams, ir. Jau tagad ir diezgan daudz bērnu, kuriem ir savi uzkrājumi un pieredze investīcijās. Vai vēlaties, lai jūsu bērns būtu viens no viņiem?

Daudzi dzīvesstāsti ir pierādījuši, ka bērns, kuram kopš bērnības ir izveidojušies noteikti ieradumi rīkoties ar naudu, pieaugušā vecumā ir finansiāli veiksmīgāks. Pat ar vidējiem ienākumiem viņš var īstenot savus sapņus, vienkārši tāpēc, ka zina, kā pārvaldīt nopelnīto.

Daudzi uzskata, ka bērna audzināšana finansiāli ir pārāk ilga un grūta, laiki mainās, un bērns pieaugušā vecumā visu sasniegs pats. Varbūt viņš to sasniegs… Kas zina… Mēs domājam, ka galvenais ir dot bērnam labu izglītību, dot viņam startu karjerai. Taču droši vien var nojaust, ka nav tiešas attiecības starp izglītību un cilvēka finansiālo labklājību. Daudzi zina stāstus par to, kā izcili studenti ar izcilības diplomiem strādā par salīdzinoši pieticīgu atalgojumu. Laba izglītība ne vienmēr ir finansiālo panākumu atslēga, tāpēc diezgan bieži varam dzirdēt stāstus par turīgiem cilvēkiem ar diezgan augstiem ienākumiem, bet patiesībā viņiem nav uzkrājumu, jo viņi visu tērē patēriņam.


Рекомендации для вас