1. DAĻA. Prioritāšu noteikšanas māksla
Kaut kādu iemeslu dēļ es nekad neesmu ne reizi domājis par to, kā saskaitīt savus gadus – sešdesmit trīs, kad nomiru un atnācu uz šo pasauli, vai divdesmit trīs manā jaunajā ķermenī, par kura pagātni zinu tikai no sapņiem un izdzīvojušām vēstulēm? Domāju, ka man ir kaut kas pa vidu, un tas mani ļoti apmierina.
Bet kā man skaitīt šo pēkšņo grūtniecību? Savā iepriekšējā dzīvē es dzemdēju divas meitas, un šajā es no sava ķermeņa iepriekšējā īpašnieka mantoju dēlu. Sajūta ir kā pirmo reizi. Kad sapratu, ka kavēšanās jau ir vairāk nekā pieņemama, pirmā sajūta bija muļķīga, pilnīgi bērnišķīga, pieaugušas sievietes necienīga panika.
Man nebija nekādu atmiņu par iepriekšējo Marinas grūtniecību, un iepriekšējā es biju tikai parasta sieviete. Ne ragana. Un bija dzemdējusi pavisam parastus bērnus. Viss, ko es zināju par grūtniecības specifiku šajā pasaulē, bija tas, ka bērnam, kas apveltīts ar "elementāru spēku", "dāvanu", ir nepieciešama barība, jo vairāk, jo lielāks ir tā iespējamais potenciāls. Mana Oļežka ir spēcīgs mags, ugunīgs cilvēks, un varbūt tāpēc kādreizējai Marinai neizdevās dzemdēt otro. Viņa bija izsmelta. Viņas vīrs, parasts cilvēks bez dāvanas, nespēja viņu pabarot, un viņas pašas spēka nepietika – vāja dāvana, neattīstīta rezerve… Es pēc visām savām mācībām kļuvu daudz spēcīgāka, nekā bija bijusī Marina. Bet vai ar manu rezervi pietiks drošai grūtniecībai? Maniem bērniem ar Kostju jādzimst ar spēcīgu dāvanu. Vai es spēšu viņus iznēsāt?
Vispirms es metos pie Marinas atstātajām grāmatām: šķita, ka tur kaut kas ir… Aha, lūk, tas bija! "Jaunās raganas rokasgrāmata." Pirmajās dienās es to biju šķirstījusi pavirši, bet atcerējos, ka tur bija nodaļa grūtniecēm raganām. Tagad bija pienācis laiks to kārtīgi izpētīt.
Taču tur nebija nekā īsti noderīga vai pat mierinoša. Es jau zināju galveno: "ja gribi, lai tavs bērns piedzimtu ar spēcīgu dāvanu, attīsti savu rezervi, iestājies grūtniecību savu spēku maksimuma laikā". Tālāk… visu, ko lasīju tālāk, varēja izteikt vienā teikumā: "grāmatas autori apzinās, ka padomu grūtniecei raganai vajadzētu dot ārstam, balstoties uz viņas stāvokli, un visādi cenšas šo pašu domu ielikt arī savu mīļo lasītāju galvās". Vai grūtniecības laikā vajadzētu veikt ierastos vingrinājumus, lai iekustinātu rezervi? – "konsultējieties ar savu ārstu." Cik daudz izmantot spēku darbā? – "konsultējieties ar savu ārstu." Pat pirms dažām lapām ar receptēm – vitamīnu, nomierinošu un toksikozi mazinošu kolekciju, vienkāršu saaukstēšanās un imūnsistēmas atbalsta maisījumu un visa pārējā tādā pašā garā – bija stingrs brīdinājums: "pirms lietošanas konsultējieties ar ārstu". Tas ir tikai daudz mierinājuma. Un, no otras puses, ja agrāk es biju skeptiska par mūsu ārstu mūžīgo mierinājumu attiecībā uz grūtniecēm, tad, ko tad, ja šī neticamā piesardzība šeit patiešām ir svarīga? Vismaz tādos gadījumos kā manējais, kad bērnam esot lielāks spēka potenciāls nekā mātei?