Бајке о Приморском царству

О книге

Автор книги - . Произведение относится к жанрам детская проза, сказки, книги для детей. Оно опубликовано в 2024 году. Книге не присвоен международный стандартный книжный номер.

Аннотация

Ако ваша деца одбијају да иду у кревет и захтевају бајку, онда почињете грозничаво да се сећате, како се звао овај принц на коњу и шта је тамо радио. Не можеш да се сетиш свега и не увек, а онда се роди твоја бајка, нова, не као оно што су ти родитељи читали ноћу као детету. Тако ће у овој књизи Иван имати магичног коња, наћи се чаробни мач, он ће срести царевну, победитиће своје непријатеље, злог чаробњака и Змаја Горинича. Вас очекују забавне магичне приче!

Читать онлайн Николай Одинцов - Бајке о Приморском царству


Драга децо! Сваки тата вам прича своје бајке, које је он некада читао или чуо од својих родитеља. Али се веома често дешава да се тата сећа или дела бајке, или се уопште ничега не сећа, осим имена главног јунака и тада он почиње да измишља своју сопствену бајку, па још и бољу од оне, коју је некада читао.

Тако се ето и родила серија бајки које је један тата причао својој вољеној деци, а она су слушала свако вече, и то са таквим интересовањем да је тај тата одлучио да те бајке исприча и вама. Стога се оне и називају ”татине бајке”. А ако вам се оне свиде и ако зажелите да сазнате шта је било даље, напишите томе тати или замолите свога тату и добићете нову серију бајки, које ће бити још интересантније, поучније и забавније. А још боље ако ви сами саставите своје бајке и пошаљете нама у редакцију, ми ћемо их обавезно штампати, да би их и друга деца могла прочитати и радовати се заједно са вама успесима јунака тих бајки.


Са великом љубављу према вама и поштовањем према вашим родитељима – аутор ”татиних бајки”.

I. Бајка о цару Агатону и Приморском Царству


Живео некада цар Агатон. Владао је он у Приморском Царству. Царство је било мало: три шуме, две речице и једна мочвара где су јаребику брали. Оно се простирало на обали огромног мора, зато се и називало Приморским. Морем су бродови пловили, робу возили. У царству су била два града и осам села. Престоница царства се звала Караш. Тамо се налазио царски дворац, где је цар живео, суд судио, стране амбасадоре примао. А такво необично име престоница је добила зато што је стајала на обали Карашевог језера у коме је караша било тушта и тма. Сваког јутра рибари су одлазили да лове караше, али се њихов број није смањивао. Цару се никако није допадало што се престоница тако назива. Желео је да се она назива некако озбиљније. Можда Витезград, можда Град Јунака, а можда, да се једноставно, у његову част, престоница назове град Агатон. Последња варијанта му се највише свиђала. Али од свега ништа није испало. Ма како да је цар нарећивао, људи су стално престони град Карашем називали. У престоници се налазила висока кула. У тој кули је живео летописац. Он је записивао све, што се у царству дешавало. Читава кула је била закрчена орманима, где су књиге стајале. У тим књигама била је записана читава историја Приморског Царства од древних времена, управо од оних времена кад је силни јунак Славодол довео до Карашевог језера своје племе и основао град Караш. Било је то тако давно, кад летописи нису били записивани у књигама, вец у свицима.


Рекомендации для вас