Сльози з мастила

О книге

Автор книги - . Произведение относится к жанрам научная фантастика, классика фантастики. Год его публикации неизвестен. Книге не присвоен международный стандартный книжный номер.

Аннотация

Як думаєте, якби роботи могли плакати, їхні сльози юули з мастила? Це доведеться перевірити головному герою. Найкращий лікар військового часу, який врятував не одне життя, задавався цим питанням не раз, та все ж знайде відповідь на це питання, яке не давало йому спокою багато років.

Читать онлайн Владислав Манжара - Сльози з мастила


Від Автора


Якщо чесно, не знаю, які слова сказати зараз. Цей твір народився спонтанно. Не знаю, чи варто продовжувати ідею цього світу. Можливо, цей твір так і залишиться одним з…

Можливо, Я розвину його до повноцінної серії. Та зараз це лише оповідання…

Сподіваюсь, вам сподобається.

Будьте людьми!

Пролог

Лабораторія була охоплена темрявою. Лише одна лампа з робочим місцем Миколи Івановича освітлювала це приміщення. Лікар сидів за столом. Він завжди засиджувався допізна в своїй лабораторії. Завжди багато роботи. Найкращий лікар в ці темні часи. За своє довге життя він врятував більше людей, ніж будь-хто з його колег. Сьогодні він чекав на аналізи тяжко пораненого пацієнта. Можливо, доведеться ампутувати руку, яка постраждала від вибуху. Всі рештки витягли, але рана продовжує гноїтись. Хоча, механічна рука буде навіть кращою за стару. Лікар сидів і обдумував ситуацію. Перед ним були знімки руки та кілька папірців з аналізами інших пацієнтів. Він міг сидіти так годинами. Цю гнітючу атмосферу зруйнувала молода дівчина. Вона зайшла в лабораторію та ввімкнула світло.

– 

Тату? Ти як завжди. Скільки тобі разів я казала не засиджуйся до пізньої години. Не можна так виснажувати свій організм.

– 

Не хвилюйся за мене, дочко. Я в порядку.

– 

Дай-но Я на тебе подивлюсь.

Дівчина підійшла до лікаря та подивилась в його очі. Сині пусті очі дивились на неї. Вона вже звикла до цього пустого погляду, але ніколи не розуміла, чому він такий. І взагалі, як людина з такою доброю душею може мати такі пусті очі. За кожного свого пацієнта він боровся до останнього.

– 

Ти, як завжди, в порядку. Навіть очі не червоні. Як завжди.

– 

Якщо ти знаєш відповідь, тоді чому ти завжди хвилюєшся?

– 

Ти ж мене виховав. Скільки Я пам’ятаю себе, ти піклувався про мене. Це найменше, що Я можу зробити для тебе. Я люблю тебе, тату.

Він посміхнувся. Емоції були рідкістю для нього. Микола Іванович встав і пішов до столу, де лежала його сумка. З сумки лікар дістав кілька сухарів, повернувся і дав їх донці.

– 

Поїж.

– 

Ні. Я так розумію, ти ще довго тут сидітимеш. Хай буде тобі.

– 

Я можу взяти ще. Плюси від посади найкращого військового лікаря в умовах війни: мені завжди виділяють все, що попрошу.

Донька взяла сухарі та почала їх їсти. Вона сіла на лабораторний стілець і почала крутись на ньому. Для щастя багато не потрібно. Всього лиш кілька сухарів і татова увага. Лікар відвернувся і пішов в іншу кімнату. Через кілька секунд він вийшов, тримаючи руки за спиною. М’якою ходою підійшов до своєї доньки.


Рекомендации для вас